70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Agencja Pracy Tymczasowej Koszalin Zadzwoń 790666593

Agencja Pracy Tymczasowej Koszalin Zadzwoń 790666593

Agencja pracy Tymczasowej

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest głównym celem firm, których kierowcy wykonują usługi transportu międzynarodowego na terenie tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione stało w konkretnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Kalisz Pomorski Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej ceny za każdą godzinę pracy wpływa na kursy pracownicze naszych spółek transportowych uczestniczących we Francji, a ponadto wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do określenia swojego człowieka na gruncie Francji, we pełnych możliwych przypadkach delegowania. Mówi to również kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego standardu winny jest za reprezentowanie biura we Francji, a ponadto dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi także wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje jeszcze prowadzenie ewidencji czasu pracy wykonywanej na polu Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, wraz z listem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin pracy w szkoła wspólny z funkcjonującymi na terenie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z prawym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i właśnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W podsumowaniu należy też uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Kalisz Pomorski Zadzwoń 790666593

Niezbędne jest poza wyznaczenie dni urlopu i innych wolnych dni, włącznie z sprowadzającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy składają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Razem z obecnymi przepisami, składniki wynagrodzenia i inne dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesu przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeżeli sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna płynąca z planu zbiorowego może więc otaczać nie tylko minimalną stawkę godzinową, lecz i dodatek stażowy (zależny od długości pozycji i mający do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu pracy w idealna i niedziele oraz należności z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z pomieszczeniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Kalisz Pomorski Zadzwoń 790666593

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments