70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Dom maklerski Józefów

Dom maklerski Józefów

Chyba nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie uważana jest zbyt czarne złoto. Wystarczy tylko zauważyć jakie pełne są ofert jej wykorzystania. Nie jedynie widzi ona użycie przy produkcji paliwa.

Dom maklerski Karczew

Przejawia się, że pochodne ropy można odnaleźć w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i bierze się spośród niej nawet podczas wytopu stali. Czy o inwestować w ropę? Wiele inwestorów ciągle się zastanawia. A gdy podejmą już decyzję, pojawia się inne pytanie: Jak wkładać w ropę, która jest dużo obliczy?

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Reklama

Inwestycja w treści i ETF-y

Rozpocznijmy od tego, że jedno wydobycie ropy, do stworzenia gotowego artykułu jest mocno subtelny i wydany na odpowiednie etapy. Kolejno nazywają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z reguły największe korporacje wykorzystujące się wydobycie ropy, budują w prostej roli zarówno upstream jak również downstream. Czym jest zatem upstream? Mówiąc łatwo stanowi to wybieranie złóż ropy co oznacza, że funkcjonując w współczesnym rynku, zostaje się beneficjentem cen ropy, które często wzrastają. Midstream jest jednak odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, która ma żyć zdecydowana do przetworzenia.

Dom maklerski Karczew

W współczesnym rejonie na giełdzie działa firma Enterprise Product Partners. Nie odda się ukryć, że inwestorzy spośród obecnego rynku mogą pochwalić się znaczną stabilnością w przyrównaniu do ostatnich, inwestujących w upstream. Dzieje się właśnie więc że stawki za sam transport surowca są nieznacznie zależne od ceny samej ropy. Tym ze wspomnianych czasów jest downstream. Ma się od każdymi składnikami związanymi z przetwórstwem środka w gotowy produkt. W jego poziom wchodzi również sprzedaż detaliczna i hurtowa. Znaczy to, że inwestorzy w współczesnym rejonie, korzystają w wypadku spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Karczew

Jak w praktyczniejszy rozwiązanie zainwestować w ropę naftową?

Jednym z najdostępniejszych sposobów na inwestycję w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, jaki jest całkowicie połączony z ceną ropy naftowej. Znaczy to, że potrafią stanowić to ETF na organizacji z drugich sektorów- skojarzonych z ropą naftową, ale także kontrakty o konkretnym czasie. Nie nieco jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a też całą strukturę opłat.

Dom maklerski Karczew

Jakie są instrumenty pochodne, o których wiedza przybliży Cię do kolejnej inwestycji?

Zainteresujmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, a przy użyciu różnych instrumentów pochodnych, które są pisane na targu uregulowanym, a jeszcze na targu znanym jako OTC. Nie nieco jednak, inwestorzy przyjmując się na takie podejście, muszą precyzyjnie rozróżnić typy ropy naftowej, a dodatkowo czasy wykonania, i przede każdym miejsce zarówno contango jak również backwardation. Przejdźmy właśnie do ostatniego, że mówią na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Są to:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się i mniej znanych rodzajów, które jednocześnie są pisane na giełdzie. Najcięższy i największy handel dokonuje się natomiast na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI przedstawia się przede każdym niższą gęstością i słabszą zawartością siarki niż drugi rodzaj- Brent. Kontrakty na ostatni styl znajdziecie na giełdzie NYMEX. Są to wciąż kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent wychodzi z mieszanki ropy z Morza Północnego. Tworzy ona pełniejszą zawartość siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a też jest nieco gęsta. Największy handel dokonuje się na platformie ICE i również gdy w ostatnim przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Inwestorzy muszą również wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent przyniosła to, iż to WTI było nieznacznie droższym surowcem.

Dom maklerski Karczew

Nie nieco a wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła duża zmiana trendu i to oczywiście ropa Brent stała się droższa od WTI. W kwietniu ubiegłego roku, ropa Brent była milsza od WTI o niemal 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku mieszkań na przechowywanie surowca. Inwestorzy muszą również zrozumieć, przed podejmą się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą jeszcze zrozumieć różnicę między ceną rynkową, która fachowo wymienia się spotową, a jeszcze ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa różni się dobrze od ceny terminowej. Wpływ nosi na to sporo czynników, i przede każdym poziom stóp procentowych, jak również prognozowana produkcja, natomiast w szczególności popyt na indywidualny produkt. Jeśli natomiast inwestorzy kwalifikują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą tak zrozumieć terminy cotango i backwardation.

Czy zatem inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że jedna inwestycja w ropę zatem nie tylko kupno i sprzedaż krótkoterminowego kontraktu czy samego CFD. Inwestorzy mają szeroki zakres możliwości zarówno przy ETF, które więcej można wymieszać z nowymi, opcyjnymi strategiami. Jeśli natomiast inwestorzy dopiero co pragną wejść na targ handlu czarnym złotem, muszą zrozumieć specyfikę surowca, a dodatkowo elementów inwestycyjnych. Wówczas inwestycja w ropę naftową będzie wyjątkowo opłacalna. Dom maklerski Karczew

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments