70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Drzewka Bonsai Kamień Pomorski

Drzewka Bonsai Kamień Pomorski

Drzewka Bonsai z Japonii - Poradnik o Bonsai w czterech porach roku

O tym, że Japonia słynie z drzewek Bonsai wszyscy słyszeli. Jednak przedstawia się, że nigdy co innego czytać o Bonsai, oglądać, i nawet hodować, a co innego zobaczyć na indywidualne oczy Japonię przesiąkniętą kulturą Bonsai. Czy drzewka Bonsai faktycznie są częścią kultury Japońskiej jak się powszechnie sądzi, czy tylko my Europejczycy kiedy myślimy Bonsai więc z razu przychodzi nam do głowy Japonia?

Drzewka Bonsai Choszczno

Drzewka Bonsai istotne informacje

poczta kwiatowa

Rzeczywiście, ci jacy byli w Japonii mogą pochwalić, że drzewka Bonsai można wpaść na jakimś etapie. Ważna je wykryć w witrynach sklepowych, restauracjach, przedsiębiorstwach i wszędzie w niniejszych polach drzewko Bonsai nie tylko ma zadanie zdobić lecz też podnosi prestiż firmy. Bonsai królują i w ogrodach zarówno tych przy świątyniach a też przy zwykłych domach zaś w wnętrzach. Przy wpisaniu do domu można np. spotkać częstokroć całą kolekcję miniaturowych drzewek są to m. in. śliwy, sosny, klony i miłorzęby, a też złocienie.

Drzewka Bonsai z Japonii - Poradnik o Bonsai w czterech porach roku

Gdy w Japonii chcielibyśmy nabyć drzewko Bonsai to nie ma z ostatnim znaczniejszego kłopotu. Wybór istnieje naprawdę wielki, że niełatwo byłoby się zdecydować. Przekrój cenowy dodatkowo jest prawdziwy, ponieważ cena Bonsai chce nie właśnie z wieku drzewka a oraz z ręki mistrza. Tak to za drzewko Bonsai możemy zapłacić z kilku dolarów do kilku tys. dolarów. Narzędzia i urządzenia do pisania drzewek Bonsai również można kupić bez większego kłopotu. Jest ich całe mnóstwo w zakładach ogrodniczych oraz przy ogrodach botanicznych. Najlepiej jednak robić zakupy na rynkach przedświątecznych, gdyż wtedy dokładnie tam skorzystać ważna z rad prawdziwych specjalistów i przewodników w trosce Bonsai.

Jedną z trudniejszych przyjemności jakie można podziwiać jest znaczne drzewko Bonsai w parku samurajskim Ritsurin w Takamotsu na wyspie Shikoku. Historia mówi, że Szogun lenari Tokugawa podarował w 1832 r małe drzewko panu Yorihiro Matsudaira, który posadził je nad stawem. Dziś sosna jest leciwym i silnym drzewem, która budzi zachwyt turystów.

Kiedy patrzymy na drzewa będące w istocie nie odda się nie zauważyć naturalnych zmian, które wymaga zmieniająca się pogoda. Ponieważ drzewko Bonsai istnieje taką miniaturką drzewa rosnącego w przyrodzie, będzie jeszcze świadkami zmian, przede każdym jeżeli idzie o koronę drzewka. Pielęgnując Bonsai realizujemy w będącym procesie będących po sobie pór roku. Zaczynamy lepiej wiedzieć otaczający nas świat i doświadczamy go odwrotnie niż kiedyś.

Zimą wszystkie filgramowe gałązki są szczególnie jasne i działają wrażenie jakby je ktoś naszkicował ołówkiem. Przycinanie tych gałązek w dobrym czasie sprawi, że Bonsai będzie przechodził bezpośrednią siłę, jaką będzie wykonywać cale mnóstwo takich malutkich gałązek.

 

Wiosną pąki na drzewku powoli się otwierają. Pojawia się dodatkowy kolor ? jasnozielony, który powoduje, że nasz Bonsai zupełnie inaczej wygląda. Teraz kiedy roślina wypuści lada dzień dzisiejsze, jasnozielone liście, jest szczególnie podatna na nocne przymrozki, a czyli nie ma co się spieszyć z badaniem rośliny.

 

Latem Bonsai przybiera również inny kolor. Jest ostatnie mocna zieleń. Całość formy sprawia silnie rosnącego drewna w bliskiej pełnej okazałości. Wykazuje dużą tolerancję na braki, które musimy dokonać, i które są niezbędne. Dopiero wtedy kiedy drzewko ma znacznie siły musimy usunąć zbyt długie liście, które psują jakość oraz za duże pędy.

Jesienią a przechodzimy do tworzenia z wszelką gamą barw. W relacji od poziomu są to kolory typowo jesienne od różnorodnych pomarańczy po wszystkie odcienie brązu. Atrakcją jest toż, że im słoneczniejsze lato, tym ciemniejsze kolory drzewko Bonsai przybiera wraz z nastaniem jesieni.

Aby nie popełnić żadnego błędu podczas całorocznej pielęgnacji Bonsai został opracowany specjalny kalendarz, który umiejscawia wszystkie potrzebne zabiegi, których należy wziąć przy pielęgnacji drzewka Bonsai w ciągu, a też ułatwi zwłaszcza początkującym Bonsaistą krok po kroku wykonać niezbędne czynności.
Pielęgnacja drzewek Bonsei w przeciwnych porach roku:

Styczeń

To swoisty okres. Trzeba mieć aby temperatura dobra nie przekroczyła +10 stopni. Przebywamy w niniejszym terminie wystawiania drzewka na szybkie promienie słoneczne bo pewno toż się skończyć popękaniem kory. Te drzewka, które zostały zabezpieczone przed mrozem powinny posiadać zawsze wilgotne podłoże. Jednak te drzewka, które nie zostały osłonięte przed mrozem podlewamy tylko to gdy jest temperatura dodatnia.

Luty

To miesiąc w jakim możemy zacząć dbać o przesadzaniu. Trwałe i zdrowe na mróz drzewka z białymi końcówkami korzeni możemy przesadzić, ale jeszcze trzeba pamiętać o tym, aby zabezpieczyć je przed mrozami. Ponieważ w lutym drzewka budzą się z grubego snu toż muszą zawierać coś dużo wilgotno. Nie potrafimy ich jednak przelać. Obumarłe pędy możemy usunąć wraz z większymi konarami. Miejsce po cięciu należy posmarować specjalistyczną maścią aby szybciej się zabliźniły. Dopóki trzymają mrozy nie wolno nam służyć zabiegu drutowania, a jak tylko gałązki staną się bardziej podatne to przystępujemy do wykonywania drzewka poprzez drutowanie.

Marzec

To miesiąc, w jakim możemy również dokonywać cięć. Podejmujące się pąki na drzewku Bonsai będą gwoli nas wskazówką informującą o tym, które gałęzie nie obumarły. Też na których nie ma pąków to wycinamy, choć też z pąkami przycinamy do właściwej długości. W marcu możemy i drzewko przesadzić jeśli wtedy tego zabiegu nie wykonywaliśmy. Możemy i zacząć drutować jednak w styl bardzo wrażliwy, żeby nie poobrywać pąków. W marcu i sprawdźmy bądź nie pojawiły się na drzewku jakieś szkodniki, jeżeli no toż chodzi zacząć grę z nimi.

Kwiecień

Jeśli jeszcze są przymrozki to chodzi drzewka chronić przed nimi. Możemy jeszcze przyciąć drzewka liściaste. Przy iglastych z przycinaniem należy się wstrzymać do momentu, aż ich małe tegoroczne pędy dojrzeją. Przecież w kwietniu możemy zacząć drutować drzewka iglaste, natomiast na drutowanie drzewek liściastych istnieje obecnie zbyt późno.

Maj

Te drzewka, które wypuściły młode pędy możemy zacząć zasilać specjalnymi nawozami oddanymi do pielęgnacji Bonsai z samym wyjątkiem, nie nawozimy drzewek świeżo przesadzonych. Od maja zaczynamy drzewko codziennie podlewać i codziennie sprawdzać jego wilgotność. Jeżeli idzie o przycinanie to właśnie teraz możemy sosnom skrócić młode pędy. Pozostałe gatunki iglaste także muszą zaczekać na przycięcie. Drzewka liściaste możemy przyciąć bez obaw. Nadal pragniemy być zainteresowani, jeżeli idzie o szkodniki i codziennie pytać czy każde się nie pojawiły.

Czerwiec

To okres upałów, więc drzewko podlewamy codziennie z umiarem. Zasilamy drzewko odpowiednim nawozem do Bonsai. U drzewek liściastych możemy przyciąć zdrowe liście, i u drzewek iglastych możemy dokonać już odpowiednich cięć wg obranego stylu. Drzewka iglaste możemy zacząć drutować, pamiętając żeby nie drutować igieł.

Lipiec

Zwiększamy częstotliwość podlewania do kilku razy dziennie. W dobę kiedy promienie słoneczne są bardzo silne nie opryskujemy liści gdyż toż im zaszkodzi. Zraszamy drzewko w porach późno popołudniowych oraz wieczornych. W lipcu w dalszym ciągu intensywnie nawozimy, często po dłuższych opadach. Toż skuteczny okres na cięcia, gdyż w niniejszym terminie rany po cięciach wyjątkowo łatwo się goją. Zaczynamy oglądać odrutowane części Bonsai. Część drutów można zacząć już ściągać.

Sierpień

Nadal Bonsai potrzebuje dużo wilgoci i więc podlewamy kilka razy dziennie. Gdyby posiadamy drzewko kwitnące lub powodujące to nie zasilamy już ich nawozem. Możemy na myśli odżywki użyć nawozu potasowo-fosforowego. Nie powinniśmy już wykonywać zabiegu przycinania, gdyż drzewko jeśli po przycięciu wypuści nowe trendy wtedy potrafią one zimą przemarznąć. To faza na zdjęcie drutów. Tak to oglądamy dość dokładnie konary i pędy, na których założyliśmy druty i gdy tylko zauważymy, że któryś wrzyna się w korę to obecnie zdejmujemy. Z tej chwile, aż nastanie wiosna drzewek Bonsai już nie drutujemy.

Wrzesień

W wrześniu drzewka owocowe wydają owoce, przecież tak ogólnie rzecz traktując jest zatem okres kiedy drzewko montuje się do zimy. Podlewanie należy ograniczyć. Nie działamy już żadnych sposobów formowania, jak jeszcze nie nawozimy już Bonsai, aż do innej wiosny.

Październik

Należy usunąć jesienne liście bo mogłyby się być źródłem chorób i szkodników. Istnieją przecież wyjątki: buki, dęby, graby, które tworzą brązowe liście, mogą zostać na drzewach. Również w wypadku drzewek iglastych usuwamy opadłe igły. Jest ostatnie także godzina na wykonanie znaczenia dla polskiego Bonsai do przezimowania.

Listopad i grudzień

Drzewko Bonsai odkładamy na zachowaniu zimowym. Najgroźniejsze są mrozy trzymające się przez kilka dni, bo wtedy korzenie nie mogą korzystać wody i przesyłać jej do większych partii drzewka. W żadnym jednak faktu nie należy ich cierpieć do cieplejszych pomieszczeń gdyż zakłóci więc ich własne funkcjonowanie.

źródło Drzewka Bonsai podstawowe informacje

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments