70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Haluksy Kamień Pomorski

Haluksy Kamień Pomorski

Haluksy

Haluksy – domowe sposoby leczenia Mówią nie tylko kobiet, ale i mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Ogranicza się z obecnym stały ból, i nawet kłopoty z podejmowaniem się i działaniem. Jest wiele swoich środków na radzenie sobie z obecnym dyskomfortem. Czy są one zawsze dobre? Jakie inne drogi można spotkać?

Haluksy Moryń

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500

Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w stronach palucha, która z okresem może sprawiać rozrastanie się stopy, które sprawia za sobą kolejne trudności. Najczęstszą winą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi niestety nie odda się walczyć. Do kolejnych powodów należy otyłość, siedzący tryb życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w porządku trójkąta), lub same płeć (to schorzenie częściej jest u mężczyzn płci pięknej). Czasami rozciąga się również typ stopy – egipska, która istnieje daleko narażona na deformacje.
Jakie są metody leczenia?

Główną metodą jest operacja, jednak wiele kobiet również radzi sobie „swymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z prostym obcasem i ogromną podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale działają w potyczce z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające też jak ortezy. Prowadzą one skorygowane postawienie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba jednak mieć, aby były wybierane indywidualnie do stopy, dopiero potem wykazują podobne działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie dużego bólu sugeruje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, istnieje wówczas efektywny lekarstwo na wszystkie pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatyw są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest tylko nacięcie, które się bandażuje, nie ma więc konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. działanie na piętach również na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby tworzą bezpośrednie właściwości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalistę i fizjoterapeuty, którzy pomogą w wybraniu metod leczenia indywidualnie do każdego. Dobrze także wspominać o działaniu odpowiednich ćwiczeń, które potrafią zapobiegać powstawaniu tego przedmiotu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Moryń

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments