70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Jak zadbać o lakier samochodowy po zimie

Jak zadbać o lakier samochodowy po zimie

polerowanie lakieru

Jak polerować {lakier|powłokę i lakier| samochodowy po zimie – Doprowadzenie auta do czasu po zimie toż nie lada wyzwanie. Często wymaga przynajmniej odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą wartości i braków możemy zrobić więcej krzywdy niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na moc czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często plus są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto pamiętać, że gdy nasz lakier już dopadła korozja bądź różne uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To zaledwie powiększy ubytki.

Jak polerować lakier samochodowy po zimie

Powłoka lakiernicza, która zawiera nasze auto montuje się w najczęstszych przykładach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą klasę (goły lakier) ukazuję się tzw. bazą. Następnie pokrywa się kolor a na zakończenie warstwę bezbarwna, której znaczeniem jest nadanie połysku i zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na placu nie brakuje również lakierów z bardziej niebezpieczną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, by uzyskać np. metaliczny kolor. Nie przechodzi toż przecież większego miejsca w wypadku codziennej pielęgnacji. Problem i może pojawić się, kiedy któryś z punktów zostanie uszkodzony, zatem warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak więc przywrócić jego pusty blask po zimie?

Zobacz również Palarnia kawy

Lakier zdecydowanie jest warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto to zadbać o niego, zwłaszcza po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które już się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto zatem sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą jednak wymagały wyższego kosztu pracy. Polerowanie lakieru stanowi samotną spośród najbardziej czasochłonnych i trudnych czynności. Wymaga dokładności, sporej energii też bardzo wrażliwych ruchów. Warto również pamiętać, że czymś nowym polerujemy elementy metalowe, oraz pozostałym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Doskonale kontrolującym się wynikiem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Ale przy ich wzięciu cały proces będzie pracowity i musiał on nas znacznie istotnej precyzji. Dość jedynym lekarstwem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W ostatnim przypadku polerowanie będzie mniej ciążące i pracochłonne, natomiast wymagąją większej wprawy i wydarzenia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą zajmować się już klienci zaś będzie zatem dla nich pewny sprzęt. Cięzko tym aparatem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo ogromnego i długo będącego nacisku. Niestety jednak że nam będzie kupić spektakularny efekt jeśli idzie o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek wykorzystuje się również do pastowania woskiem.

Jeśli sami nie możemy wziąć wymarzonego efektu, najlepiej przedstawić nasz pojazd w ręce profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to wydatek od 300zł, a cena chce w ogromnej wadze od ilości auta, więc od wartości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą też wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie jeżeli idzie o elementy znajdujące się w przestrzeniach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że cała sytuacja lakieru samochodu, zależy zwykle od codziennej konserwacji i kontrolowania o niego. Nie należy poruszać się nim jedynie sezonowo. Warto zwracać opinię na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, jakie mogą dotykać karoserii naszego samochodu. Pytanie o samochód to przecież duża niekończąca się sprawa z wieloma elementami. Warto jednak nad nim wytwarzać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam toż wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje wdzięku i kategorii i podnosi realną wartość samochodu. Do tego fascynujące i lśniące auto przygotowane do wiosny auto wyróżni się na linii. Najlepsze kosemtyki do auta zlokalizujesz na stronie. Pasty polerskie, pasty do korekty, woski i wiele innych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments