70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Piasek Kwarcowy Trzebiatów

Piasek Kwarcowy Trzebiatów

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, i przy tym równoznaczne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest naturalnym surowcem, który znajduje szerokie zastosowanie, nie chociaż w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce otrzymują się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest wówczas nic nowego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego piękna wytrzymałość – zatem nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy odznacza się najwyższą wytrzymałością na oddziaływanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego daje się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz jednocześnie zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Dostaje się spośród niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Razem istnieje toż artykuł na tyle popularny i wygodny, że bierze się go oraz do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie osiągnął nie tylko na gruncie budownictwa, lecz jednocześnie dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek używany jest do robienia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, lub nawet w postępowaniu biżuterii oraz nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego opłacają się połączyć w dobre kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i zajdzie w rodzaje najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy już zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową trwałością i dlatego dobrze nadaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, zwiększamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, lecz jednocześnie antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą wykorzystuje się jeszcze do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za historią tych oczywiście zalet ważna je brać również we mieszkaniach, jak również do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe modne są w dziedzinie nie jedynie ze bliskiego szerokiego zastosowania, lecz jednocześnie niezliczonych możliwości oryginalnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy dojść wiele innych wersji kolorystycznych, dostosowując tym jednym posadzkę do własnych potrzeb oraz pojęć o tymże jakże powinno wyglądać dane miejsce. Nie zostawiajmy, że jedyną spośród ważniejszych przestrzeni jest również ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia sztuki i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments