70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Reklama Dziwnów zadzwoń 571 323 840

Reklama Dziwnów zadzwoń 571 323 840

Za event marketingiem zamyka się coś więcej niż tylko organizowanie różnego rodzaju wydarzeń. Istnieje wówczas dziś sam z najróżniejszych kanałów promocji wartości i produktów, który ceniony jest za wiodącą formę działań marketingowych wielu firm. Na czym dobrze polega event marketing i jako go przyjmować, aby przyniósł wymierne korzyści?

Reklama Pyrzyce zadzwoń 571 323 840

Na wstęp trochę historii, czyli skąd się wziął event marketing?

Ważna by zaryzykować stwierdzenie, że z eventami ludzkość przechodzi do robienia już od starożytności. Samymi z podstawowych eventów były igrzyska olimpijskie w Grecji, walki gladiatorów, turnieje rycerskie, które działały kreowaniu wizerunku władców w oczach społeczeństwa również wynosiły dodawać się do zwiększenia sympatii i lojalności. Można stwierdzić, że jak reklamował się władca zamiast marki. Jednak ta koncepcja event marketingu i pozwolenie jej za narzędzie będące osiąganiu celów przedsiębiorstwa pojawiła się znacznie później, bo właśnie na momencie lat 80. i 90. XX wieku. Niebagatelny pomysł na rozwój event marketingu miały mass media.
Czym właściwie rzeczywiście jest event marketing?

reklama

reklama

Eventy istnieją tak szerokie spectrum działania, że trudno jest zdecydowanie udzielić reakcje na pytanie, “czym jest event marketing”. W konkretnym skrócie event marketing polega na organizacji wydarzeń promocyjnych, imprez, które wykonują realizacji celów organizacji wobec otoczenia zarówno zewnętrznego, kiedy również psychicznego, czyli klientów, partnerów biznesu, kontrahentów, pracowników. Organizacja różnego rodzaju eventów najczęściej powiązana jest z reklamą.

zobacz również chwilówka od ręki

Do czego daje event marketing?

Event marketing odgrywa niezwykle istotną kwestię w wymianie z kolegami biznesowymi. Dzięki eventowi marka zyskuje rozgłos medialny, dołącza do wysokiego grona odbiorców, łatwiej jej skupić uwagę odbiorcę i porwać go. Imprezy firmowe stwarzają możliwość do rozpoczęcia nowych kontaktów, które potrafią stanowić powodem owocnej współpracy.

Jakie zalet może dojść firma dzięki event marketingowi:

umocnienie pozycji firmy;
dotarcie do jak największego grona odbiorców;
zwiększenie świadomości marki;
zdobycie zainteresowania i rozgłosu medialnego;
pozyskanie nowych użytkowników i kontrahentów.

Czy event marketing zawsze jest promowaniu marki na zewnątrz?

Odpowiedź brzmi NIE! Obok działań nastawionych na użytkowników i przyjaciół biznesowych, event marketing za cel stawia sobie również integrację gości i wsparcie poczucia winie za organizację. Event marketing może stanowić i formą gratyfikacji lub próbą udoskonalenia pracy zespołowej. Ma motywować ludzi do rzetelniejszej i efektywniejszej pracy.
Jak dać event, by ujawnił się sukcesem?

Chcąc stworzyć dobry event, należy przede każdym myśleć o charakterze, jaki ten event jest działać. Ważne istnieje dodatkowo, by nie stanowiło wówczas inne, nic nieznaczące wydarzenie. Nie wolno powielać scenariuszy i chodzić na łatwiznę. Na event powinien znaleźć nowy pomysł.

Event pragnie być odpowiednio zrobiony. Niektóre firmy posiadają bezpośredniego event managera, w tamtych za event marketing ważny jest po prostu dział marketingu, a można także rozważyć zatrudnienie wykwalifikowanej firmy eventowej, która zainteresuje się zorganizowaniem takiego wydarzenia.

zobacz również reklamy Kołobrzeg

Termin organizacji eventu pragnie być przystępny dla wszystkich dodatkowo nie powinien kolidować z kolejnymi wydarzeniami. Ważne istnieje dodatkowo, aby ludzie ze odpowiednim wyprzedzeniem zostali odpowiednio poinformowani o imprezie.

zobacz również Pieczątki Kołobrzeg

Jeśli chodzi o miejsce na event, toż granicy jest niewątpliwie wielu. Oczywiście możemy zmniejszyć się tylko do stworzenia konferencji lub spotkania firmowego, ale z pewnością nie będzie ostatnie jak oryginalnym i dającym firmę. Co gorsza może przeobrazić się w czasochłonny i monotonny wykład, na jakim ludzie będą zasypiać. Daleko jest przedstawić na rzecz innego, a jednocześnie oryginalnego, coś, co będzie długo wspominane. Ostatnio niezwykle popularne były się imprezy team buildingowe, które składają przyjemne z pożytecznym. Imprezy team buildingowe stwarzają szansę do lepszego zaznajomienia się na zgoła innym gruncie i w atrakcyjnych warunkach. Eventy team buildingowe zazwyczaj robione są z dala od stanowiska pracy tak, aby uczestnicy mogli się całkowicie odprężyć i wyciszyć. Co to najlepiej pasować na taką imprezę? Widać więc żyć akcja na torze wyścigowym, off-road, paintball czy gra miejska.
Źródło tekstu jest  Agencja Eventowa z adrenaliną we krwi. Naszą branżą jest forma imprez samochodowych

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments